PLASTOVÉ A HLINÍKOVÉ OKNÁ

HLINÍKOVÉ OKNÁ

Flexibilný hliníkový systém, ktorý sa vyznačuje vysokými tepelnoizolačnými vlastnosťami. Vysoký stupeň vzduchovej a vodoizolačnej. Vysoký stupeň tepelnej izolácie.

Výnimočná energetická úspora. Výnimočné spojenie profilov, čo zaručuje dlhú životnosť a bezproblémové používanie.

HLINÍKOVÉ OKNÁ

PLASTOVÉ OKNÁ

Systém INTERNOVA je od roku 1992 najpredávanejším profilom na trhu. Je to profil ktorý je vyrábaný na slovensku pre potreby slovenského používatela.

Stavebná hĺbka rámu je 80 mm a hrúbka krídla je 90 mm.

PLASTOVÉ OKNÁ

Ako vybrať plastové okná?

Z množstva ponúkaných plastových okien sa ťažko vyberá. Väčšina zákazníkov si rozosiela podklady rôznym firmám na vypracovanie cenovej ponuky. Potom ale, ako začnú prichádzať ponuky v najrôznejších cenových reláciách s najrôznejšími akciami zisťujete, že okrem množstva nie príliš jasných informácií a niekedy až nemožne veľkými rozdielmi v cenách, ste nič poriadne nezistili.

Plastové okná ako dlhodobá investícia

Pri dodržaní technologických postupov a garantovaní kvality materiálov neostáva veľký priestor pre výrazné zníženie ceny okna a príslušenstva. Je dôležité si uvedomiť dobu na ktoré idete okná kupovať . 20 – 25 rokov by mali byť funkčné a použiteľné. Jedná sa teda o investíciu,ktorá pri súčasnom tempe zvyšovania cien za vykurovanie významným podielom určí Vaše “ možnosti šetrenia ” minimálne na 20 rokov dopredu!

Komory v plastových oknách

Veľa sa hovorí o počte komôr v oknách. Znamená to, na koľko častí je v reze okno predelené. 5 komôr je dnes štandardom a ich počet sa v súčasnosti zvýšil na 6 aj 8 komôr. Je dôležité však vedieť, že viac záleží na stavebnej hĺbke profilu, ako len na počte komôr!

Na obrázkoch vidíte náš 6 komorový systém INTERNOVA 6000 so stavebnou hĺbkou 80 mm na ráme a 90 mm na krídle v porovnaní s iným oknom.

Počet tesnení v plastových oknách

Ďalej je dôležitým faktorom počet tesnení. Väčšina  firiem ponúka “ cenovo výhodné  “ okná  v ktorých    nájdete  iba 2 tesnenia. Ak máte na okne len dve tesnenia, to znamená, že Vám chlad prúdi až po vnútorné tesnenie,kde ostáva obvykle už iba jediná komora na zachytenie chladu . Zvuková aj tlaková odolnosť je samozrejme tiež nižšia u okien s dvomi  tesneniami. Čo sa môže negatívne prejaviť na vyšších poschodiach bytových domov alebo na náveterných miestach. Okná so stredovým tesnením sú aj z tohoto hľadiska efektívnejšie,dokonalejšie.

Dokonalá izolácia plastového profilu

Zasklenie trojsklom dnes už patrí  do štandardu. Mohutné zateplenia budov vyžadujú prispôsobenie aj okien  k nadobudnutým  tepelnoizolačným vlastnostiam zateplených budov. Ak sa zatepľuje stena hrúbky 40 cm  10-mi centimetrami  izolácie,je nevyhnutné k tomu prispôsobiť aj zasklenie. Vyrovnať tým izolačnú schopnosť okien so zateplenou obvodovou stenou domu.Žiaľ mnoho dodávatelov okien na tento fakt neupozorňuje  z obavy o stratu  zákazky k vôli vyššej cene.Technicky  to však môže byť nevyhnutnosť.

Múdrosť na záver: “Keď robia dvaja to isté, nie je to to isté.”

KONTAKTNÝ FORMULÁR

 

Kontrola