zal9 zal10 zal11 zal12 zal13 zal14

 

žalú5 žalú6 žalú7

UMBROLL Z-90 RL

Žalúzie UMBROLL Z-90 RL o šírke lamely 90 mm sú kvôli dokonalejšej uzatvárateľnosti len jednostranne preklápateľné.

Designový tvar lamely ju predurčuje k vytváraniu štýlových tieniacich plôch.

Pri spúšťaní žalúzie sú lamely preklopené tak, aby slnečným lúčom zabránili kontaktu s chráneným presklením. Intenzitu zatienenia vieme korigovať citlivým doladením aj kľukou, alebo motoricky. Počas vyťahovania sa lamely automaticky nastavia do vodorovnej roviny, aby po zložení zaberali čím menej zo svetlosti okna. Pri tomto type žalúzií sa pevnosť lamiel stupňuje formovaním lamely v priereze do tvaru Z. Vytvorením obojstranného lemovania pozdĺž celej lamely sa zvyšuje jej veterná odolnosť a vďaka tomu je veľmi dobre využiteľná pre žalúzie s väčšou výrobnou šírkou. Spodná časť lamely a vodiaca koľajnica majú vlisované UV – stabilné gumové tesnenie, ktoré výrazne znižuje hlučnosť žalúzie aj za veterného počasia. Motorické žalúzie sú ovládateľné svetelným, veterným, alebo dažďovým senzorom. V prípade budov kde fungujú riadiace systémy sa výdavky na vykurovanie, alebo na klimatizáciu môžu značne znížiť.

Lamely:

Pri šírke 90 mm so spevnenými okrajmi a po profilovaní lamely do tvaru Z predstavujú stabilný prvok žalúzie. Výber farby sa uskutočňuje zo vzorkovníka VSR.

Profily:

Horný nosný profil je z oceľového plechu v pozinkovanej úprave. Spodný uzatvárací profil je z lisovaného hliníka, s ktorým tvorí posledná lamela kompaktný celok. Bočné vodiace profily sú taktiež z lisovaného hliníka buď v eloxovanej, alebo v inej farebnej úprave. Stabilita hriadeľa zabezpečuje rovnomerný proces hnacej sily aj pri maximálnych rozmeroch žalúzie.

Vedenie lamiel:

Uskutočňuje sa pomocou vodiacich koľajníc s eloxovaným, alebo farebne upraveným povrchom. Na konci lamiel sú nitmi prichytené hliníkové čapy, ktoré sú vedené v pogumovaných vodiacich koľajniciach.

Pohyb žalúzie:

Pásky a rebríky, ktoré zabezpečujú pohyby lamiel v žalúzii sú vyrobené zo 100 % terylového vlákna a tkané špeciálnou technológiou vďaka čomu majú vynikajúcu oteru vzdornosť, nedeformujú sa a UV stabilita je samozrejmosťou. Spoľahlivosť funkčnosti zabezpečujú komponenty švajčiarskeho výrobcu.

Ovládanie:

Žalúzie je možné ovládať motoricky, alebo kľukou z interiéru.

žalú8 žalú9

KONTAKTNÝ FORMULÁR

 

Kontrola