VCHODOVÉ DVERE

Na vchodové dvere sú kladené azda najvyššie nároky zo všetkých výplní otvorov na stavbe. Musia spĺňať nielen vysoké estetické a  bezpečnostné kritériá ale disponovať aj trvácnosťou a funkčnosťou. Konštrukčné nároky na vchodové dvere sú vysoké a pre ich splnenie má výrobca viac možností.

Základné druhy dverných kovaní

Z pohľadu bezpečnosti  sa dajú použiť dva základné druhy dverných kovaní. Jedny sú na tzv. valčeky ktoré bývajú spravidla 5 bodové ale bezpečnostné kritériá v tomto prípade nespĺňajú atribút vchodových dverí. Druhá možnosť je použiť dverné kovanie s hákmi alebo bolcom vychádzajúcim z krídla dverí  vsúvajúcich sa do proti kusu na ráme vchodových dverí. Tento spôsob sa označuje ako zabezpečené vchodové dvere.

Bezpečnostné vchodové dvere

Použiť terminológiu – bezpečnostné vchodové dvere – nie je však možné ani u týchto typov vchodových dverí ktoré síce spĺňajú atribúty zabezpečenia na vysokej úrovni, ale plast ako použitý materiál sa nemôže označovať za bezpečnostný. Pri skúškach priebojnosti sa dosiahli u týchto vchodových dverí časy v trvaní  zhruba 10 minút pri použití bezpečnostnej vložky zámku.

Plastové dvere

Najpoužívanejším a mnohokrát  zatracovaným systémom je systém plastových dverí. Ako u okien aj tu platí zásada, že sa dá ušetriť iba na materiály a na technológiách. Mnoho výrobcov vchodových dverí využíva  profily interiérových alebo odľahčených dverových systémov pre dosiahnutie nižšej ceny a tým konkurenčnej výhody oproti dverám u ktorých výrobca požil profilový systém určený pre vchodové dvere. Treba tu ale poznamenať, že nie všetci výrobcovia ponúkajú systém vchodových dverí s dostatočnou statickou pevnosťou.

Plastové dvere GEALAN

Naša firma z týchto dôvodov používa systém vchodových dverí firmy GEALAN.  Konštrukčné systémy z profilov určených pre tieto vchodové dvere sú vyrátané tak, že pri dodržaní technologických postupov a predpísaných materiálov musia spĺňať nároky kladené na ich dlhodobé využívanie.

PLASTOVÉ DVERE

Hliníkové dvere

Ďalšou kapitolou sú vchodové dvere z kompozitov hliníka. Hliníkové dvere spĺňajú aj najvyššie kritériá kladné na bezpečnosť .Vchodové dvere z prerušeným tepelným mostom sa využívajú najviac ak hlavné vstupné dvere do verejných objektov ako aj bytových domov k vôli vyšším nárokom na trvácnosť aj bezpečnosť. Ich hlavnou nevýhodou je vyššia cena pre jednotlivca do rodinného domu. Tu treba tiež uviesť, že ako výplne hliníkových dverí sa u nás využívajú výhradne hliníkové.

Hliníkové dvere s plastovou výplňou

Sú firmy na trhu ktoré kvôli nižšej cene montujú do hliníkových dverí plastové výplne. Základným problémom je rôzna rozťažnosť materiálov ale dôležitým aspektom je aj rôzny čas zvetrávania hliníka a plastu. Po rokoch je evidentne vidieť rozdiely v materiály. Na našej stránke nájdete mnoho rôznych typov vchodových dverí. Vybrať si môžete z našich katalógov ako aj katalógov iných výrobcov etablovaných na našom trhu.

HLINÍKOVÉ DVERE

KONTAKTNÝ FORMULÁR

 

Kontrola